A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство
"Погребищенський центр первинної медико-санітарної допомоги"

Туберкульоз виліковний

Дата: 20.03.2025 11:44
Кількість переглядів: 10

Фото без описуЩороку у березні місяці проводиться Всеукраїнський місячник боротьби з туберкульозом. Це – інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Туберкульоз продовжує бути викликом в Україні, який навіть в умовах тривалої повномасштабної війни й надалі забирає життя громадян від хвороби, що є повністю виліковною. У 2024 році в Україні захворіло туберкульозом 18,1 тисяч людей.

За підсумками 2024 року Вінницька область займає 12 рейтингове місце за розподілом територій у напрямку зниження показника захворюваності до найнижчого. Впродовж трьох років, починаючи з 2022-го, цей показник перевершує середній по державі. У 2024 році в нашій області захворіли 717 людей (проти 797-ти у 2023 році). Серед захворілих 61% складають мешканці села. Чотири п’ятих серед захворілих становлять чоловіки, п’ята частина - жінки. Збільшилась кількість захворювань у віковій групі 0-17 років. Захворіли 26 дітей та підлітків, тоді як у 2023 році - 16. Контакт з захворілими батьками став причиною захворювання у половини дітей та підлітків, у яких були виявлені запальні туберкульозні зміни.

На жаль не є виключенням і Погребищенська громада. У 2024 році на території нашої громади на туберкульоз захворіло -19 осіб (у 2023 році-18) , з них 11 чоловіків (2023 р - 11 ), та 8 жінок (2023р – 7), дві особи померло. За два місяці 2025 року в громаді виявлено чотири нових випадки захворювання, одна особа померла у зв’язку з пізнім виявленням та важкістю захворюванням.

Щоб пройти безкоштовну діагностику, необхідно звернутись до свого сімейного лікаря. Спочатку лікар запропонує пройти скринінгове анкетування, а потім, за потреби, скерує на рентгенологічне обстеження органів грудної клітини. Обов’язково перевірку за допомогою рентген-обстеження мають пройти контактуючі із захворілою людиною. Слабкий імунітет, хронічні захворювання чи незадовільні житлові умови, все це може підвищити ризик інфікування. Якщо після рентген-обстеження виявлені зміни в легенях, сімейний лікар призначить інші методи дообстеження, та скерує до лікаря - фтизіатра.

У нас в державі створені всі можливості для подолання туберкульозу.

1. Сучасні методи діагностики дозволяють виявити туберкульоз протягом двох годин.

2. На сьогодні є доступ до нових, ефективних курсів лікування туберкульозу, які дають змогу впоратися з усіма формами захворювання.

3. Діагностика та лікування туберкульозу в Україні є безкоштовними.

4. Людина у центрі уваги! Забезпечується індивідуальний підхід до потреб людей, які стикнулись з проблемою туберкульозу.

В Україні, незважаючи на війну, люди, що захворіли, мають можливість отримувати безкоштовні протитуберкульозні препарати, включно з сучасними, які входять до складу новітніх схем лікування. Тривалість лікування поступово скорочується. Так, частина людей з необтяженим перебігом хвороби отримує чотиримісячний курс лікування замість шестимісячного. За важкого перебігу із стійкістю для основних протитуберкульозних ліків призначаються так звані короткі схеми лікування, тривалість яких від б до 12 місяців. Стаціонар потрібен лише у разі важкого стану захворілої людини, або за наявності супутньої важкої патології, яка потребує щоденного нагляду лікаря впродовж перших тижнів лікування, після чого можна продовжити терапію вдома, у співпраці з сімейним лікарем.

Для подолання туберкульозу необхідно зупинити розповсюдження інфекції. Допоки це не буде зроблено, імовірність наразитися на туберкульоз є практично у кожної людини. Запорукою виявлення туберкульозу на ранніх стадіях, запобігання ускладнень, а також нерозповсюдження інфекції серед інших людей є самооцінка та консультація у сімейного лікаря.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора