Захисти себе
Профілактика вірусних гепатитів – це:
- Вакцинація проти гепатиту В. Застосовувана вакцина високоефективна і добре переноситься, має додатково лікувальним ефектом (активізує імунітет, перешкоджає розростанню рубцевої тканини в печінці, має протиракову дію). Не менш 98% щеплених виробляють імунітет тривалістю 15 років і більше.
- Надійний єдиний статевий партнер і використання презерватива.
- Категорична відмова від наркотиків. Обережне ставлення до всіх маніпуляцій, під час яких порушується цілісність шкірних і слизових покривів – до татуювань, пірсингу, манікюру та ін. – особливо якщо вони проводяться в непристосованих сумнівних умовах, де не дотримується принцип стерильності предметів і устаткування.
- Використання тільки індивідуальних предметів особистої гігієни: бритвених і манікюрного приладдя, рушників. ножиць, гребінців, мочалок, зубних щіток/
Вірусний гепатит – інфекційне захворювання печінки, що викликає дифузне запалення печінкової тканини.
Вірусні гепатити – найчастіший вид захворювань, що вражають печінку. Незважаючи на істотні відмінності в симптоматиці і способах передачі, все віруси мають запальну дію і негативно позначаються на стані здоров'я
Вірусні гепатити належать до найбільш поширених захворювань в світі. У більшості випадків вірусні гепатити діагностуються тільки на підставі додаткових досліджень, включаючи лабораторні дані.
Віруси гепатиту передаються переважно з біологічними рідинами людини, але мають високу стійкість у зовнішньому середовищі – здатні зберігатися у воді і на голках до двох-трьох тижнів.
Гострі вірусні гепатити можуть бути викликані різними типами вірусів. До них відносяться: вірус гепатиту А, В, С, Е, D і інші віруси.
За типом передачі гепатити можна розділити на дві групи:
- Гепатити, що передаються ентерально, – зараження відбувається через їжу, воду, брудний посуд, немиті руки, тобто при попаданні вірусу в шлунково-кишковий тракт. До цієї групи належать віруси A і Е.
- Гепатити, що передаються парентерально, – зараження відбувається через кров. Це типи вірусу B, C, D, G і F. Вони більш небезпечні, так як найчастіше викликають хронічні гепатити, які можуть перейти в недостатність функції печінки. Віруси, що передаються парентерально, можуть потрапити в організм після переливання компонентів крові, використання заражених шприців або інших приладів, що порушують цілісність шкірних покривів (до них відносяться і стоматологічні прилади, і ножиці для манікюру), під час статевого акту з носієм вірусу або хворою людиною.
-
Інкубаційний період гепатиту за тривалістю значно варіюється:
- Гепатит А – від 2 до 6 тижнів;
- Гепатит В – від 8 до 24 тижнів;
- Гепатит С – від 6 до 12 тижнів;
- Гепатит Е – від 2 до 8 тижнів;
- Гепатит D – не встановлено.