A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне підприємство
"Погребищенський центр первинної медико-санітарної допомоги"

Всесвітній день боротьби проти малярії

Дата: 25.04.2024 13:01
Кількість переглядів: 2

Всесвітній день боротьби проти малярії відзначається щорічно 25 квітня починаючи з 2008 року. У травні 2007 року на 60-й сесії ВООЗ він був встановлений спільно з Всесвітньою асамблеєю з охорони здоров’я і Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я.

Цей пам’ятний день був встановлений на додаток до дня, який відмічається з 25 квітня 2001 року і має назву «День боротьби проти малярії в Африці».

Мета проведення Міжнародного дня боротьби проти малярії - роз’яснення того, що малярія виліковна, пояснення громадськості необхідності профілактичних заходів, залучення уваги як експертів, так і науково-дослідних і навчальних інститутів, компаній та фондів до пошуку варіантів розв’язання цієї проблеми.

Всесвітній день боротьби проти малярії, що відзначається щорічно 25 квітня, заснований ВООЗ на її 60 сесії в травні 2007 року. День присвячений пропаганді глобальних зусиль щодо забезпечення ефективної боротьби проти малярії.

       Малярія – група інфекційних захворювань, що передаються людині при укусах одного з видів комарів. Хвороба, як правило, супроводжується загальним нездужанням, лихоманкою, ознобом, збільшенням розмірів печінки та селезінки, порушеннями з боку нервової та інших систем організму.

90 % усіх випадків зараження реєструється в Африці, проте, останнім часом випадки завезеного захворювання та, навіть, смерті від нього, реєструються й в Україні.

Профілактичні та протиепідемічні заходи, які направлені на недопущення повернення малярії, застосовуються в загальнодержавному масштабі. Проводяться гідротехнічні заходи, оздоровлюються стоячі водойми, проводиться раннє виявлення хворих і забезпечення населення засобами індивідуального захисту.

Захворювання на малярію можна попередити! Засоби попередження хвороби – вживання протималярійних препаратів і захист від укусів комарів.

Особам, які виїжджають за кордон необхідно пам'ятати:

- при виборі країни для туристичної поїздки, необхідно отримати інформацію в туристичних фірмах чи установах, які організують відрядження, інформацію щодо ризику зараження малярією;

- за два тижні до прибуття в небезпечні щодо малярії країни розпочати прийом рекомендованого лікарем препарату, тривалість його прийому – весь термін перебування в країні, а також 4 - 6 тижнів після повернення;

- на час перебування в країні туризму, використовувати репеленти (засоби, що відлякують комарів), наносити їх на відкриті ділянки тіла, а також просочити ними одяг;

- після повернення з країни, небезпечної щодо малярії, протягом 3х років при будь-якому захворюванні з підвищенням температури тіла обстежуватись на малярію; особливо важливо - в перший місяць після повернення, оскільки можливі прояви тропічної малярії.

Конкретні рекомендації щодо профілактики малярії затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 07.11.2011 № 19 «Про заходи профілактики малярії в Україні».

Пам'ятайте, що малярії можна запобігти і хворобу можна вилікувати при своєчасному зверненні до лікаря!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора